Koszyk
0 produktów
 
Nasza Strona
 
Informacje

 
leasing


 

ADAM Audio F5

ADAM Audio F5
Najedź myszką, aby powiększyć
Cena z VAT: 855zł

Share |

Producent: Adam Audio
Średnia ocena: Nie oceniany
ADAM Audio F5

Monitory z serii F Okres gwarancji: 2 lata.

W  roku 2009, firma ADAM przedstawiła światu zupełnie nową technologię X-ART, będącą rozwinięciem koncepcji ART, która przez wielu uznawana jest za wzorcową dla przetworników wysokotonowych. W latach 2010 i 2011 na rynku ukazały się monitory z tańszej serii AX, wśród nich monitor A7X, następca A7, dzięki czemu słynne brzmienie monitorów ADAM trafiło do jeszcze większej liczby profesjonalnych realizatorów dźwięku. Obecnie, w roku 2012, ADAM podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej i z dumą przedstawia zupełnie nową, jeszcze bardziej przystępną cenowo serię monitorów studyjnych.

Nowa seria monitorów F: ART, czyli sztuka dla każdego Złożone z dwóch monitorów bliskiego pola i dedykowanego subwoofera zestawy serii F zaprojektowano zgodnie z tradycją legendarnych monitorów profesjonalnych ADAM. Celem producenta było to, aby cała esencja, istota brzmienia głośników ADAM dostępna była w nowym, niższym przedziale cenowym. Przy konstruowaniu monitorów bliskiego pola F5 i F7 wykorzystano nowo opracowaną, zastrzeżoną przez firmę ADAM technologię przetwornika wstęgowego ART [Accelerating Ribbon Technology]. Tweetery w nowych modelach przetwarzają wysokie częstotliwości tak detalicznie, przestrzennie i z taką samą precyzją, z jakiej słyną monitory ADAM. Wysoko wydajne woofery zostały optymalnie dobrane tak, aby zgrać ich pasmo z wydajnością przetworników wysokotonowych. Kiedy zachodzi potrzeba głębszego i mocniejszego przetwarzania basu do gry wchodzi subwoofer SubF. Subwoofer został zaprojektowany specjalnie pod kątem monitorów serii F i idealnie uzupełnia je w każdym zestawieniu.

Monitor studyjny bliskiego pola

F5
to mniejszy z monitorów bliskiego pola serii F, zaprojektowany do użytku w warunkach odsłuchowych o ograniczonej przestrzeni.

Tweeter

W modelach F pracują nowo opracowane wersje słynnego przetwornika wysokotonowego ART. Nieco mniejszy niż w wersji X-ART tweeter jest kolejnym krokiem na drodze ciągłego rozwoju technologii przetworników wysokotonowych.

Przetwornik średnio-niskotonowy


Jak sugeruje nazwa, F5 wyposażono w woofer o wymiarach 5 cali wykonany z włókna węglowego i papieru, z cewką 25 mm. Pomimo swoich wymiarów, jeśli chodzi o głośnik jak i całą kolumnę, F5 potrafi gdy trzeba zagrać głębokim i precyzyjnym basem.

Regulacja

Ulokowane na tylnym panelu kontrolery pozwalają dopasować brzmienie monitorów do akustyki otoczenia. Dostępne są dwa regulatory korekcji, dla tonów wysokich [< 5 kHz] i niskich [< 300 Hz] oraz pokrętło głośności Volume działające w zakresie od -∞ do +6 dB.

Dane Techniczne:

Przetwornik Nisko-Średniotonowy:
Ilość:
1,
Średnica: 5" [127 mm],
Średnica cewki: 1" [25 mm],
Materiał: Włókno szklane/papier.
Tweeter:
Ilość:
1,
Typ: ART [wstęgowy],
Współczynnik przetwarzania: 4:1.

Wzmacniacze:
Średnio-niskotonowy: 1
, typ A/B,
Moc wzmacniacza, RMS /muzyczna: 25 W / 35 W,
Tweeter: 1, typ A/B,
Moc wzmacniacza, RMS /muzyczna: 25 W / 35 W.

Panel Regulcji:
Czułość na wejściu:
od -∞ do +6 dB,
Korekcja półkowa, pasmo wysokie: > 5 kHz ± 6 dB,
Korekcja półkowa, pasmo niskie: > 300 Hz ± 6 dB.
Złącza Wejściowe:
Analogowe:
XLR / RCA.

Dane Ogólne:
Pasmo przenoszenia:
52 Hz - 50 kHz,
Maksymalny poziom szczytowy: ≥110 dB,
Waga: 6,8 kg,
Ekranowanie magnetyczne: Brak,
Wymiary: 290 mm x 185 mm x 230 mm

 

Napisz recenzję
Imie:


Recenzja: Uwaga: HTML nie jest tłumaczony!

Ocena: Zły        Dobry

Wpisz kod do pola poniżej: